Konkursy na dyrektorów szkół , sposób powierzania funkcji dyrektora szkoły zawsze budziły emocje.

Nie opiszemy patologii z tym związanych, o których często powtarzają media,  ale skupimy się na zmianach związanych z reformą, bo to, że Ministerstwo chce zmian w powoływaniu dyrektorów szkół jest oczywiste.

W związku z reformą oświaty znacznie więc ograniczono możliwość przedłużenia kadencji dyrektora. W gminach sąsiadujących z gminą Żórawina już dostosowano się do nowych przepisów. W gminie Kobierzyce ogłoszono i przeprowadzono konkursy w szkołach podstawowych w Pustkowie Wilczkowskim i w Bielanach Wrocławskich. W gminie Siechnice ogłoszono konkursy w szkołach podstawowych w Siechnicach, w Żernikach Wrocławskich i Radwanicach. Wszystkie konkursy już się odbyły, a kandydaci na dyrektorów zostali  zweryfikowani przez komisję konkursową. Szczegółowa baza ogłoszonych konkursów w powiecie wrocławskim znajduje się na stronie Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.  

A jak jest u nas? Czy będą konkursy? Czy może weźmiemy przykład z gmin ościennych? Może warto potwierdzić powierzenia w niecodziennych szkołach procedurą konkursową, by nie wpływało wyjątkowo dużo skarg?

Czas pokaże. Na razie cisza…

Komentarze