Zakończyły się prace związane z pierwszym etapem gazyfikacji gminy Żórawina. Ułożona została główna linia przesyłowa biegnąca od Biestrzykowa, poprzez Suchy Dwór, Mędłów, Żórawinę do Wojkowic, a także kilka linii pobocznych. W Żórawinie został już wykonany gazociąg na ul. Brzoskwiniowej, Truskawkowej, Urzędniczej, Małowiejskiej, Kolejowej, Owocowej, Sportowej, Bankowej, Wrocławskiej i Alei Niepodległości. Gazociąg ułożono również na ul. Kamiennej w Mędłowie i na ul. Kobierzyckiej w Suchym Dworze.  Do wykonania został jeszcze niewielki odcinek linii przesyłowej, a także kilka linii pobocznych.

Kolejny etap (docelowy), będzie polegać na budowie sieci gazowej dystrybucyjnej we wskazanych miejscowościach, której zadaniem będzie doprowadzenie gazu do firm, instytucji i odbiorców indywidualnych.

Polska Spółka Gazownictwa informuje, że można już występować

z wnioskiem o przyłączenie do ww. sieci gazowej.

Wniosek dostępny jest pod adresem internetowym: https://www.psgaz.pl/przylaczenie-do-sieci-gazowej1   

Należy się spodziewać, że Polska Spółka Gazownictwa kierując się prostym rachunkiem ekonomicznym w pierwszej kolejności będzie wykonywać prace związane z podłączeniem do sieci gazowej tam gdzie wpłynęło najwięcej wniosków o podłączenie.  

Wszystkich mieszkańców zainteresowanych podłączeniem do sieci gazowej zachęcamy do jak najszybszego składania wniosków.

Część informacji pochodzi z biuletynu samorządowego „Żórawina Nasza Gmina”. lipiec – grudzień 2016

Piotr Żelazo

Radny Rady Gminy Żórawina

Komentarze