Mail od mieszkańca

„Dziś w nocy (z środy/na czwartek) ok 23 miała miejsce próba włamania do naszego domu na ul. Sportowej (w części drogi nieutwardzonej) na szczęście tylko próba i na wybitnej szybie w oknie się skończyło. To kolejne włamanie na żórawińskim osiedlu. Były spotkania, petycję o oświetlenia (w zeszłym roku Pan radny Żelazo osobiście zbierał od nas podpisy pod petycję o oświetlenie – powstało ale nie u nas) a nic się nie zmienia.

Rodziny z małymi dziećmi, pracujące i płacące w Żórawinie podatki nadal nie czują się bezpiecznie. A wandale/złodzieje wprost przeciwnie bo przecież jest niska szkodliwość czynu i nic się wielkiego nie stało – przecież się nie włamali. 

Sprawa zgłoszona na policję, zobaczymy jaki będzie skutek. 
Pozdrawiam
Poszkodowany mieszkaniec”
A od nas apel o:
  • zwracanie uwagi na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie mieszkań i domów,
  • na obce pojazdy zaparkowane np. przy polach, lub w miejscach  sugerujących dokonywanie obserwacji przez osoby znajdujące się wewnątrz podejrzanego pojazdu.

Czujność sąsiedzka przede wszystkim, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.)

W przypadku gdy coś wzbudzi nasz niepokój,zauważymy podejrzane osoby, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję pod nr  telefonu 997 lub 112.

Komentarze