9 listopada 2019r. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie, odbył się koncert pt. „Wielcy Nieobecni” w wykonaniu artystów z Żórawiny, Wilczkowa, Galowic, Mędłowa oraz Wrocławia.

Koncert upamiętniał życie i dokonania artystyczne największych polskich nieżyjących już wokalistów. To artystyczne przedsięwzięcie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Żórawiny i okolic, jak i pobliskiego Wrocławia. Na koncert przybyło kilkuset mieszkańców gminy Żórawina oraz Wrocławia.

Całość zrealizowana została na wysokim poziomie. Oprócz zaprezentowanych piosenek usłyszeć można było krótkie życiorysy poszczególnych wokalistów, których wizerunki dopełniały klimatyczną scenografię koncertu. Klimat koncertu bardzo dobrze wkomponował się w przestrzeń kościoła podkreślając jednocześnie listopadowy czas wspomnień i zadumy.

Występujący artyści kierują szczególne podziękowania do proboszcza parafii dr Cezarego Chwilczyńskiego za przyjęcie i umożliwienie realizacji koncertu.

Relacja z koncertu przedstawiona została w Gazecie Niedziela, której przedstawiciele obecni byli podczas koncertu i w bardzo pozytywnych słowach opisali oraz przedstawili foto relację
z koncertu.

Joanna Żukrowska

Komentarze