Redakcja zorawina.info przysyła list od mieszkańca Żórawiny, dodatkowo podpisują się pod tym listem mieszkańcy ulicy Gimnazjalnej, Słonecznej, Księżycowej i Gwiaździstej.

E-mail wysłany na kontakt@zorawina.info:

Chciałbym powrócić z kilku bardzo ważnych powodów do artykułu z dn. 27 października 2016 – http://zorawina.info/podziekowania-dla-wojta-od-mieszkancow/ a konkretnie do sprawy dot. „drzew, które „przypadkiem” urosły na środku drogi” jak sami Państwo piszą w artykule.

Otóż sprawa stała się na tyle poważna, gdyż to, jak obecnie wygląda ul. Gimnazjalna na wysokości 14/11A stwarza nie tylko moim zdaniem bardzo niebezpieczną sytuację drogową. Piszę tak, gdyż wszyscy moi sąsiedzi potwierdzają obecny stan „połowy drogi” i z chęcią podpiszą odpowiedni dokument z prośbą o pomoc czyli wycięcie krzewów i traw ze środka drogi i udrożnienie drogi do naszego Wójta.

Chciałbym aby Państwa gazetka naświetliła ponownie ten temat, a jeśli to możliwe, najlepiej skontaktowała się z Wójtem lub Wicewójtem Żórawiny – moje dotychczasowe „próby łapania” Wójta niestety nie zakończyły się powodzeniem – jestem bardzo ograniczony czasowo z powodu mojej pracy.

Opis problemu. Na ulicy Gimnazjalnej, skrzyżowanie ze Słoneczną (numery 14/11A) jest ekstremalnie niebezpiecznie. Jezdnia szutrowa, na której zostały zasadzone krzewy i trawa, postawione kamienie – dokładnie w połowie planowanej drogi, jest obecnie wąska na jedno auto. Natomiast duże ciężarowe auta wiozące cement, cegły i materiały budowlane rozwijają prędkość, która na pewno przekracza dozwolone 50km/h i to na nawierzchni asfaltowej. Skrzyżowanie z ulicą Słoneczną jest równorzędne, natomiast nie ma żadnego oznakowania. Jest to obecnie bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, od strony ul. Słonecznej wyjazd autem jest uprzywilejowany a jednocześnie niebezpieczny. Nietrudno zaobserwować, że auto ciężarowe przy takiej prędkości nie ma szansy zahamować i przepuścić uprzywilejowane auto z ul. Słonecznej. W godzinach rannych i popołudniowych po omawianym odcinku do szkoły idą pieszo dzieci z ulic Słonecznej i Księżycowej. Chodnika brak, droga zawężona i jest to dla nich bardzo niebezpieczne. Do tego dochodzi wyjazd z posesji przy ul. Gimnazjalnej, również na tyle niebezpieczny, że grozi wypadkiem.

Uprzejmie prosimy o:

– wykoszenie krzewów ze środkowej części i połowy drogi szutrowej na ulicy Gimnazjalnej na wysokości nr. 14/11A – jest to jedyne miejsce, które wygląda w ten sposób na całej ulicy Gimnazjalnej !!!

– udrożnienie części jezdni na której obecnie rosną krzewy i trawa przez wyszutrowanie – jak to jest zrobione na ul. Gimnazjalnej w kierunku skrzyżowania z ul. Księżycową.

– wprowadzenie koniecznego oznakowania skrzyżowania (równorzędnego) ulic Gimnazjalna/Słoneczna

//koniec maila.

Chciałem jeszcze dodać, iż nie ma tu złośliwości sąsiedzkiej, sam jestem zwolennikiem posadzenia jakiegoś drzewa, krzewu, aby nie było łyso i było trochę cienia, lecz z umiarem i nie na środku drogi.

Prosimy Gminę Żórawina o ustosunkowanie się do powyższego apelu, który z chęcią opublikujemy.

Komentarze