Marek Harasny – kandydat do rady gminy Żórawina

Mam 36 lat, jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej, wydziału Elektroniki i Telekomunikacji o specjalności informatyka.

Jestem przedsiębiorcą i zarządzam takimi spółkami jak Transjobs.eu czy inOneCar.com, w biznesie jestem znany z tego, że zawsze dowożę projekty. Najwięcej czasu poświęcam teraz na realizacje projektów w Ministerstwie Finansów i Ministerstwie Cyfryzacji oraz jestem ekspertem w Sejmowym Zespole Parlamentarnym do spraw Transportu Drogowego.

Do czego zobowiązuje się, jeżeli mnie wybiorą mieszkańcy:

Najpierw PIĄTKA HARASNEGO:

 1. Darmowy internet dla zameldowanych mieszkańców gminy
 2. Asfaltowe drogi (Gimnazjalna, Słoneczna, Księżycowa i Gwiaździsta)
 3. Ścieżki pieszo-rowerowe nie tylko dla miejscowości Gminy Żórawina, ale także łączące je z siecią Wrocławia i gmin sąsiednich;
 4. Park&Ride w Żórawinie i Węgrach
 5. Chodniki oraz oświetlenie przy ulicach Gimnazjalna, Bankowa i Sportowa

Ale to nie wszystko. 5 lat to wystarczający czas by zrobić dla gminy zdecydowanie więcej, dlatego poniżej znajdą Państwo inne ważne punktu. Należą do nich m.in.:

 • Wspieranie inicjatywy dotyczącej budowy Skateparku i ścianki wspinaczkowej w Żórawinie;
 • Zwiększenie połączeń autobusowych z Wrocławiem i gminami ościennymi;
 • Zwiększenie połączeń kolejowych z Wrocławiem;
 • Dokończenie kanalizacji na ulicy Księżycowej (po moim wniosku został wykonany projekt i mieszkańcy dostali też pozwolenie na budowę kanalizacji);
 • Powiększenie strefy inwestycyjnej w okolicy Węzła Krajkowskiego;
 • Wspieranie inicjatyw związanych ze Szkołą Podstawową w Żórawinie;
 • Rozbudowa przedszkola publicznego w Żórawinie;
 • Odnowa parku w Żórawinie poprzez uporządkowanie terenu, budowa altany, montaż monitoringu dla wspólnego bezpieczeństwa;

 

Gwarantuję jednocześnie swoją gotowość do reagowania na bieżące wyzwania przed którymi stawać będziemy wszyscy w trakcie trwania kadencji. To Państwo jako mieszkańcy macie często najlepsze pomysły na polepszenie życia w naszej gminie, więc wspólnie te pomysły będziemy mogli realizować.

Jak to jest z tym darmowym internetem?

Najbardziej gorącym tematem jest punkt dotyczący darmowego internetu. Na pewno usłyszą Państwo opinie, że jest to postulat nie do zrealizowania. A jednak. Gmina Żórawina leży w bardzo dobrym miejscu aby ustawić billboardy elektroniczne m.in. przy autostradzie A4; węzeł Krajkowski (zjazd Wrocław wschód), trasa Strzelin – Wrocław, trasa Domasław / Bielany Wrocławskie – Oława

Billboardy różnią się od zwykłych tablic reklamowych tym, że wyposażone są w hotspoty i anteny, które służyć będą mieszkańcom gminy Żórawina do korzystania z darmowego internetu w swoich domach. I to co najważniejsze, to reklamodawcy płacą za reklamy utrzymują infrastrukturę internetu HOTSPOT Wifi.

Darmowy internet dla mieszkańców otworzy nam drogę do cyfryzacji naszego urzędu Gminy, bazując na rozwiązaniach z Estonii oraz rozwiązaniach wykorzystujących ePUAP (podpis elektroniczny).

Park&Ride – obserwujemy już od dłuższego czasu zwiększenie ruchu na dojazdach do Wrocławia i codzienne korki. Jest to m.in. spowodowane migracją mieszkańców Wrocławia do gmin ościennych. Ostatnio często proponowanym rozwiązaniem podmiejskim i sprawdzonych jest budowa darmowego parkingu w punktach gdzie możemy się przesiąść na inną szybką formę komunikacji. Mamy to szczęście, że posiadamy połączenie kolejowe, które pozwala w 15 minutach znaleźć się na dworcu głównym we Wrocławiu. Należy to mądrze wykorzystać.

W ostatnich dwóch latach jako aktywista społeczny poprawiłem stan bezpieczeństwa mieszkańców tworząc i opisując na portalu zorawina.info artykuły pomagający władzy na szybsze działania. Niejednokrotnie brałem udział w inicjatywach sąsiedzkich takich jak wnioski i zbieranie podpisów mających na celu zapewnienia mieszkańcom podstawowych potrzeb takich jak oświetlenie, kanalizacja, drogi.

Jeżeli mieszkańcy doceniają i uważają moją dotychczasową działalność za potrzebną, a także obdarzą mnie zaufaniem proszę o głos, który będzie głosem oddanym za rozwojem i poprawą jakości życia dla wszystkich w naszej gminie.

Marek Harasny

Komentarze