Mając na uwadze dziesiątki komentarzy pod artykułem pokazującym nieprawidłowości związane z brakiem pozwolenia na użytkowanie budynku użyteczności publicznej (kategoria IX obiektu budowlanego) Szkoły Podstawowej w Rzeplinie oraz odwołanym przez dyrekcję szkoły spotkaniem z Rodzicami chcemy przedstawić najszybszy sposób na doprowadzenie do normalnego funkcjonowania szkoły zgodnie z literą prawa i bezpieczeństwem dla dzieci i nauczycieli:

  1. Gmina w trybie pilnym powinna dokonać odbioru budynku a kierownik budowy powinien w Dzienniku Budowy dokonać wpis o zgłoszeniu budynku do odbioru;
  2. Pracownicy gminy powinni złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie wraz z niezbędnymi załącznikami;
  3. Nadzór budowlany sprawdzi czy wniosek jest kompletny i wyznaczy termin kontroli -ma na to 7 dni od daty złożenia wniosku. Nadzór budowlany powinien wykonać obowiązkową kontrolę obiektu budowlanego w terminie 21 dni od złożenia  wniosku (albo od dnia jego uzupełnienia).

Jeden z rodziców przekazał w „nieoficjalne” informacje:

„Nieoficjalne ale wierze:
1. Strażacy już byli.
2. Sanepid ma być w poniedziałek.
3. Technicznych problemów nie ma
4. Nie wiemy ile potrwa załatwienie formalnych zgód.
5. Do tego czasu lekcje w starym budynku na 2 zmiany”

Pozostaje nam też w te „nieoficjalne” informacje wierzyć, ponieważ w piątek mimo kilkunastu prób nie udało nam się skontaktować z osobami odpowiedzialnymi w gminie za tą inwestycję. Udało się potwierdzić, że budynek przeszedł kontrolę Straży Pożarnej- zaświadczenie zostało już wysłane do Gminy Żórawina pocztą (nikt nie odebrał go osobiście z siedziby Straży Pożarnej).

Pytanie czy zostanie to szybko załatwione przez pracowników gminy a informacje „nieoficjalne” staną się oficjalnymi?

Komentarze