Według mnie pełen sukces, na spotkanie odnośnie powstania przedsiębiorstwa produkcji granulatu folii przybyło ponad 70 osób. Większość mieszkańców było z Żórawiny, ale byli też mieszkańcy innych miejscowości z gminy Żórawina. Na spotkanie przyjechali też:
– przedstawiciel gminy Pan Sebastian Lewicki
– przedstawiciel firmy IRECYCLE Marco Mokrzycki
– Radni gminy Żórawiny, jak i Radny Powiatowy Miłosz Szczurowski

Spotkanie rozpoczął Pan Sebastian Lewicki przestawiając historię od wpłynięcia wniosku do gminy.

Radny Piotr Żelazo wykazał się inicjatywą zbadania tematu, jak wygląda podobna produkcja na innych terenach Polski i udowodnił mieszkańcom, że nie będzie to inwestycja sprzyjające, lecz bardzoooo uciążliwa. Dodał też, iż wszyscy radni gminy są przeciwny otworzeniu tego zakładu.

W tej sprawie zabrał też głoś radny Marek Kraśny, który naświetlił też, że jeżeli mieszkańcy chcą zobaczyć podobny zakład niech przyjadą się do Węgier i zobaczą co tamci mieszkańcy o tym mówią.

Mieszkańcy po prostu zbombardowali przedstawiciela firmy swoją postawą, że będą walczyć i że na pewno nie powstanie tu taki zakład. Moim zdaniem przedstawiciel firmy nie potrafił nic powiedzieć po tych słowach. Był zaskoczony sytuacją.

Na spotkaniu został też podpisany wniosek przez mieszkańców do Wójta gminy Żórawina z prośbą o zablokowanie otworzenia działalności.

Ciekawym też wątkiem były pytania od mieszkańca, który zadał pytanie do przedstawiciela firmy:

Skoro firma zainwestowała tyle tysięcy euro w maszyny, musiała mieć jakieś zapewnienia od gminy, kto to obiecał że firma będzie tu funkcjonować

Oczywiście odpowiedzi sensownej nie było.

Jeden z mieszkańców Żórawiny zabierających głos zadał pytanie:

Dlaczego na tak ważnym spotkaniu nie pojawił się Wójt

Po pytaniu były oklaski.

Podsumowując, mieszkańcy pokazali przedstawicielowi firmy swoje 100% niezadowolenie i że nie dopuszczą do powstania tej inwestycji.

My jako redakcja cieszymy się, iż przy nagłaśnianiu ważnych spraw (post o tej sprawie na fb trafił do 2758 osób) mamy pełną mobilizację mieszkańców.
Galeria:

Komentarze