Sztuka współczesna nadaje do Ciebie szyfrem ? 

Wspólnie złamiemy ten kod ! Zapraszamy do uczestnictwa w realizowanym w ramach Dolnośląskiego Programu Mikrowsparcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – cyklu Sztuka bez Tajemnic w podwrocławskim Muzeum Powozów Galowice. Sztuka bez Tajemnic czyli galowickie pikniki kulturalne to cykl spotkań ze znamienitymi artystami z Dolnego Śląska, którzy prezentując swoją twórczość przybliżają techniki sztuk plastycznych poprzez przystępny wykład oraz praktyczne, otwarte warsztaty dla dzieci i dorosłych.
Naszym cyklem chcemy przerwać zaklęty krąg niezrozumienia sztuki współczesnej, poprzez mądrą i przystępną edukację.

Kolejne wydarzenie to spotkanie z wybitnym wrocławskim grafikiem Prof. Pawłem Frąckiewiczem, który prowadzi pracownię litografii na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, jest kuratorem Międzynarodowego Konkursu Rysunku we Wrocławiu, uprawia rysunek, grafikę i malarstwo.

W czasie naszego spotkania Prof. Paweł Frąckiewicz opowie o swojej twórczości, warsztacie oraz przeprowadzi dla dzieci i młodzieży niezwykłe warsztaty: mokultio litografia na drewnie – „Wszystkie kolory świata”.

Podczas tego warsztatu uczestnicy zapoznają się z podstawami tworzenia litografii na drewnie i drukowania ( na prasie i ręcznie). Warsztaty są bezpłatne i nie obowiązują zapisy.

19 czerwca 2016 r. – godz. 14.00

Muzeum Powozów Galowice
Ul. Leśna 5 55-020 Galowice

Zapraszamy !

Wydarzenie na fb – link

frackiewicz

Komentarze