Artykuł z TVP3 Wrocław:

Z powodu remontu autostrady A4 drogi w gminie Żórawina są rozjeżdżane przez tysiące samochodów. „Nasze życie zamieniło się w horror” – mówią mieszkańcy, a wójt wysyła pisma między innymi do policji, by ta zadbała o bezpieczeństwo w gminie.

– To była taka spokojna gmina – mówią mieszkańcy Żórawiny. Już nie jest. Obecnie trwa kolejny remont autostrady A4 i kolejny najazd samochodów na drogi w gminie. Tak ma być przez kilka najbliższych miesięcy. – Codziennie walczymy o przetrwanie. Tu 6 wypadków śmiertelnych było, a ile stłuczek, nie ma tygodnia żeby się coś nie stało – mówią zdesperowani mieszkańcy, którzy najbardziej boją się o dzieci.

– Pism z prośbą o pomoc już nie zliczę – mówi wójt Żórawiny Jan Żukowski. Rok temu sam mało nie stracił życia potrącony na przejściu dla pieszych. Teraz wójt poprosił o pomoc policję – chce więcej patroli drogówki w gminie. Wójt wysłał też pismo do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, domaga się zawieszenia opłat na remontowanym odcinku autostrady. Odpowiedzi brak.

Artykuł: http://wroclaw.tvp.pl/25014152/samorzad-i-mieszkancy-zorawiny-apeluja-o-pomoc

Komentarze