Dzisiaj, w Kancelarii Notarialnej we Wrocławiu, odbyło się uroczyste podpisanie aktu notarialnego przekazania na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości niezabudowanej z przeznaczeniem na budowę nowego Posterunku Policji w Żórawinie. Podczas podpisania aktu notarialnego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariuszowi Wesołowskiemu, towarzyszył mł. insp. Robert Frąckowiak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który nadzoruje pion logistyki i był inicjatorem pierwszych w Polsce policyjnych inwestycji realizowanych w technologii modułowej 3D.

Budynek Policji przeznaczony będzie dla 8 funkcjonariuszy i powstanie na działce o powierzchni 21 arów.

Koncepcja inwestycji zakłada budowę całkowicie nowego obiektu, rozplanowanego zgodnie z przepisami i wytycznymi określonymi w „Standardach technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach służbowych Policji”. Całe zamierzenie planowane jest w technologii budownictwa modułowego, a aranżacja zabudowy umożliwi dogodny dojazd samochodem, jak również wykonanie parkingów dla pojazdów służbowych oraz interesantów.

Wartość planowanej inwestycji opiewa na kwotę blisko 4 milionów złotych. Wstępny termin zakończenia prac to druga połowa czerwca 2023 roku.

Komentarze