Na stronie Gminy Kobierzyce pojawiła się informacja:

WAŻNA INFORMACJA!
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała władze Gminy Kobierzyce o planowanych w tym roku pracach remontowych autostrady A4 w rejonie: węzła Wrocław-Wschód, MOP Krajków Południe, odcinka Bielany Wrocławskie – PPO Karwiany, węzła Bielany Wrocławskie oraz odcinka drogi krajowej DK5 pomiędzy Wrocławiem, a węzłem bielańskim, a także odcinka DK35 pomiędzy węzłem a Bielanami Wrocławskimi.Prace zaczną się w czerwcu, potrwają przez cały okres wakacyjny i zakończą na przełomie września i października. W tym czasie, wymienione wyżej odcinki infrastruktury drogowej, będą czasowo wyłączane z ruchu, co najprawdopodobniej będzie powodowało poważne utrudnienia.”

Wszyscy wiemy jakie konsekwencje w związku z planowanym remontem poniesie nasza Gmina. Wczoraj w Żórawinie odbyła sesja i chyba naszych, żórawińskich władz nikt nie informował, bo cisza…, na ten temat ani słowa. Ale być może, zgodnie z słono opłaconym przez gminę Żórawinę artykułem działania Pana Wójta są tak skuteczne, że problemu nie ma i nie będzie.

link do artykułu:

Zwiększyło się bezpieczeństwo

Naszym zdaniem już teraz zbyt wesoło nie jest i my tego „zwiększenia bezpieczeństwa” nie widzimy. Na wczorajszej Sesji padła z ust Pana Wójta sugestia, aby Radni składali wnioski do władz Gmin sąsiednich. Biorąc pod uwagę skuteczność działania w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom, wcale nie jest to taki głupi pomysł. Wójt chwali się wzniesionymi przejściami dla pieszych, które jego zdaniem są remedium na problemy związane z bezpieczeństwem mieszkańców. Polecamy wybrać się na wycieczkę choćby do gminy Czernica, która jest gminą porównywalną zarówno pod względem wielkości jak i zamożności do naszej, i zobaczyć jak wyglądają niedawno wyremontowane drogi powiatowe (a planowane są kolejne remonty). U nas w niektórych miejscowościach brakuje poboczy, o chodnikach nie wspominając. Dotyczy to również dróg wojewódzkich, na których panuje potężny ruch. No ale najważniejsze, że jest wzniesione przejście dla pieszych. No i oczywiście ograniczenia… więcej ograniczeń, ograniczenie prędkości, ograniczenie tonażu, ograniczenie… eh, jakie to proste…. TYLKO KTO SIĘ DO NICH STOSUJE? O projekcie obwodnicy łączącej autostradę z rondem w Żernikach Wrocławskich już dawno zapomniano. Przypomina o nim tylko smutny pas terenu wydzielony na projekcie studium.

No jak nic gratuluję Panu Wójtowi pomysłu i innowacyjności.

A więc Drodzy Mieszkańcy by rozwiązać nasze problemy trzeba pisać do SĄSIADÓW, bo widocznie nasz Urząd jest zbyt zajęty stawianiem kolejnych ograniczeń by się nimi zająć.

Komentarze