Na kontakt@zorawina.info dostaliśmy informacje o kolejnym włamaniu, które odbyło się ponad 2 tygodnie temu. Na ulicy Słonecznej w Żórawinie w nocy z 26 na 27 sierpnia 2017 nieznani jeszcze sprawcy dokonali włamania do domu jednorodzinnego. Po wybiciu szyby w tylnej części domu dostali się do środka i skradli kosztowności, telefon itd.Zdewastowany plac zabaw w Okrzeszych, zwiększony ruch komunikacyjny to kolejne powody by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców przez trzy zmianową pracę (patrole nocne) oraz w weekendy jednostki policji na terenie Gminy Żórawina. Ale do tego potrzebne są lepsze warunki socjalno-lokalowe

Rada Gminy w czerwcu 2017r. podjęła uchwałę intencyjną w sprawie przekazania Policji gruntu pod budowę posterunku. I co? Nic…cisza w eterze. Zarówno w zmianach do budżetu na rok 2017 jak i Wieloletniej Prognozie Finansowej na najbliższe lata organ wykonawczy czyli Wójt Gminy Żórawina (przedstawiający RG projekt uchwał) nie zakłada środków finansowych (w formie dotacji) ani na remont obecnych pomieszczeń ani na ewentualną budowę nowego budynku.

Na ostatniej sesji złożyłam interpelację w tej sprawie. Zgodnie ze Statutem Gminy Żórawina Wójt Gminy (adresat interpelacji) powinien odpowiedź na nią w ciągu 14 dni. Odpowiedzi brak,mimo upływu terminu, nic nowego.

Panie Wójcie może wypadałoby się zainteresować (zgodnie z wolą Rady Gminy i podjętą uchwałą) zwiększeniem poczucia bezpieczeństwa na terenie gminy.

Pytanie o priorytety?  „jakie są?” i „na co czekamy”?…

Komentarze