W dniu 27 stycznia Prezydenci Wrocławia, Wałbrzycha, Świdnicy, Jeleniej Góry, Legnicy, Bolesławca, Głogowa i Lubina wraz z Marszałkiem Województwa, podpisali petycję do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczącą poparcia przez ww. samorządowców rozbudowy autostrady A4 na odcinku Stary Śleszów-Wichrów.

Rozbudowa autostrady A4 na odcinku Stary Śleszów-Wichrów ma na celu wybudowanie dodatkowego pasa autostradowego, który będzie przebiegał przez środek naszej gminy a obecna autostrada A4 zmieni statut na drogę ekspresową.

Inwestycja ta jest niewątpliwie niekorzystna dla Gminy Żórawina i jej mieszkańców. Dodatkowy pas autostradowy przecinający naszą gminę może spowodować pogorszenie się życia mieszkańców Bogunowa, Krajkowa, Żernik Wielkich, Polakowic, Pasterzyc i Starego Śleszowa.

Jako mieszkańcy Gminy Żórawina jesteśmy głęboko zaniepokojeni możliwością powstania ww. nowego pasa autostradowego A4 na odcinku Stary Śleszów-Wichrów.

Oczekujemy od władz gminy stanowczej reakcji i konkretnego działania zmierzającego do zablokowania budowy nowego odcinka autostrady A4, który według jednej z koncepcji ma przebiegać przez naszą gminę.

Komentarze