Ostania fala upałów (szczególnie tych z początku maja) sprawiła iż wody w kranach zabrakło.Skłoniło mnie to do zadania wniosku-pytania o MITYCZNY SUW- w Suchym Dworze  o budowie, którego mówi się od lat, mający ulżyć przeciążonej obecnie instalacji wodociągowej:

„Radna Agnieszka Drapus–  nie ma płomiennych wystąpień pana sołtysa z Suchego Dworu, w długi weekend wielu mieszkańców Karwian Komorowic wyjechało, a nam zabrakło wody. Zabrakło wody w kranach wieczorem. Radna zgłaszała do Gminnego Zakładu, ciśnienie zostało podniesione, ale czy przez słomkę, która była projektowana dla parudziesięciu domów, idzie więcej wycisnąć przy tylu kolejnych decyzjach wydawanych przez pana wójta na pozwolenie na kolejne ogromne osiedla, bo radna nie widzi tu planów związanych z budową Suwu w Suchym Dworze i podłączenia tego jedną siecią z SUWem w Żórawinie. Jeszcze rok temu sołtys groził radzie palcem, teraz cisza.”

Proszę Państwa jest zarówno zacna odpowiedź Pana Wójta jest i WINOWAJCA (ktoś nim musi być przecież).

„Wójt Jan Żukowski   na temat ciśnienia nie będzie odpowiadał, otrzymał informacje od dyrektora, że pani nie podpisała pracownikowi że ciśnienie jest prawidłowe, to sprawdzi.”

[Projekt-Protokołu  Nr XLIV/2018 z   XLIV  sesji  Rady Gminy Żórawina VII kadencji,która odbyła się w dniu   14 maja 2018r.]

Pana Wójta nie interesuje BRAK wody w kranach, Pana Wójta interesuje tylko czy Radna Drapus podpisała protokół dt. prywatnej instalacji czy nie, co pieczołowicie sprawdzał i będzie sprawdzać zgodnie z zapowiedzią. Jak lubi to czemu nie, niech sprawdza ;-).

To się nazywa odpowiedź, która „cechuje się rzetelnością i obiektywizmem w przekazywaniu wszelkich informacji, zwłaszcza mieszkańcom”

Komentarze