Msza, tradycyjna prezentacja wieńców, występy  oraz przemówienia. Tych elementów nie zabrakło podczas tegorocznych dożynek , które odbyły się w Żórawinie w sobotę, 26 sierpnia. 

Zgodnie z programem uroczystość rozpoczął  przemarsz korowodu z wieńcami i kapelą ludową „Dolnoślązacy”. Następnie Msza Święta w Kościele Świętej Trójcy w Żórawinie, której przewodził Ks. Waldemar Masłowski – Proboszcz Parafii w Żórawinie.

Po mszy uczestnicy przeszli do parku przy ul. Kopernika gdzie starostowie dożynek, czyli Jolanta Piasecka oraz Józef Gabryel przekazali chleb gospodarzom – Staroście Powiatu Wrocławskiego oraz Wójtowi Gminy Żórawina.

W Żórawinie gościli :Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Mirosław Kulesza, Dyrektor ANR Oddziału Wrocław Piotr Regiec, Radni Powiatowi, Dyrektorzy Szkół, Radni Gminy Żórawina, Sołtysi.

Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski podziękował rolnikom za plony, a także mieszkańcom oraz gościom za przybycie oraz Dyrektorowi ARiMR za przekazanie komputerów na rzecz szkoły.

Wszystkich gości częstowano bezpłatnie chlebem , polskim żurkiem i grochówką oraz suchodworskimi hamburgerami (Kacper – pyszne byłe te przysmaki).

W mojej ocenie sukcesem było też zobaczyć organizatorów loterii fantowej, młodych ludzi, kolegów i koleżanek Damiana z Rzeplina, który zrobili wszystko by nieść pomoc. Z informacji jakie do mnie dotarły Akcja się udała. Gratulujemy…

Wiemy też, iż w przyszłą niedzielę będziecie kwestować po mszach świętych. Prosimy o wsparcie. To musi dawać kopa, kopa do zdrowia i życia.

A później występy, koncerty i zabawa taneczna…..

 

Komentarze