Dzisiejszy dzień był nie lada zaskoczeniem dla korzystających z linii 503.

jak informują nas czytelnicy:

„Czy Urząd Gminy Żórawina jest świadomy, że od dnia 1 października 2018 r.  w godzinach  14:10 i 19:10 miejscowość Suchy Dwór, Mędłów, Węgry, Bogunów, Żerniki Wielkie pozostaje bez komunikacji autobusowej? Rozkłady jazdy linii 513 i 523 na dni robocze pozostają bez zmian, również linia 533 ma ograniczoną liczbę kursów, za to rozkład linii 503 (http://przewozy.trako.com.pl/index.php/rozklad-jazdy/12-zorawina-wegry-przeclawice/8-503) uległ w szczycie popołudniowym dużym ucięciom.”
„Nowy rozkład jazdy to czysty skandal. Do Mędłowa z Wrocławia można pojechać autobusem po godzinie 12 a następnie dopiero po 19. Kompletnie uniemożliwia to powrót do domu ludziom pracującym lub uczącym się. Myślę, że warto poruszyć ten temat.”
„Zlikwidowano kursy PKS Oława, nie mamy jak się dostać do szkół, do lekarza”- piszą mieszkańcy Bratowic, Zagródek, Jarosławic.
Dlaczego nie skorelowano rozkładów jazdy autobusów z kursami pociągów Kolei Dolnośląskich, które gmina dotuje? ponownie są lepsi i gorsi?
Dlaczego radni i sołtysi i mieszkańcy nie byli poinformowani? Dlaczego nie przeprowadzono konsultacji z mieszkańcami chociażby podczas wrześniowych zebrań sołeckich?
ZGADZAM SIĘ Z PAŃSTWEM, uważam, iż już wcześniejszy rozkład nie spełniał oczekiwań mieszkańców, a cięcie i tak już niewystarczających ilości kursów to SKANDAL.
Od miesięcy jako radna gminy wnioskuję o zwiększenie połączeń komunikacyjnych, na wnioski i pisma NIE OTRZYMUJĘ jednak odpowiedzi.
Może trzeba uświadomić naszym władzom i posłusznej dobrej radzie, że problem jest i to poważny dzwoniąc i pisząc:
Wójt Gminy
Jan Żukowski
Telefon:
71 3814111
radna Gminy Żórawina
Agnieszka Drapus

Komentarze