Żórawina w zeszłą niedzielę w pięknym stylu witała nowego Proboszcza Parafii Ks. dr Cezarego Chwilczyńskiego. Parafialną uroczystość uświetnili i Ci ważni i CI zacni Goście, Parafianie oraz  orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Domaniowa.

Przed nowym Proboszczem wiele wyznań między innymi remont salki katechetycznej, organów, jednym z głównych zadań o jakich mowa była na Mszy Świętej to remont Kościoła Świętej Trójcy w Żórawinie. Trzymamy kciuki, bo cele i wyzwania wielkie.

A już w najbliższą niedzielę:

Atrakcją papieskiego weekendu w Żórawinie będzie prezentacja przed kościołem od soboty wieczora, przez całą niedzielę papieskiej opancerzonej limuzyny Lancia Thema , którą Papież przez 12 lat poruszał się po diecezji rzymskiej.

„ALFA LANCIA THEMA (nr rejestracyjny SCV00888 nr podwozia: ZLA834000 00246960 nr rejestracyjny 834BD54A poj. 2849 cm moc 108 kW benzyna). Po raz pierwszy zaprezentowano ją w salonie samochodowym w Turynie w 1984 roku z nadwoziem wystylizowanym przez Giugiaro. Produkowana do 1994 roku, uchodziła za najbardziej prestiżowy model firmy Lancia. W 1989 roku wprowadzono odmianą wersji 8.32 z 205-konnym (151 kW), 8-cylindrowym, 32-zaworowym silnikiem rodem z zakładów Ferrari. Jan Paweł II otrzymał Themę z nadwoziem sedan w prezencie od koncernu FIAT, zarejestrowano ją w Watykanie w kwietniu 1990 roku. Papież jest biskupem Rzymu, a do obowiązków każdego biskupa należy stałe wizytowanie parafii w diecezji; Thema służyła właśnie do tych wyjazdów. Prezentowany egzemplarz lancii jest dostosowany do wymogów bezpieczeństwa obowiązujących przy ochronie papieża.”-źródło www.niedziela.pl

Gratka nie tylko dla  miłośników motoryzacji…..

Komentarze