W czerwcu 2018 roku w Szkole Podstawowej w Rzeplinie odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Przestrzegania Prawa Rady Gminy w Żórawinie z udziałem Pana Wójta Jana Żukowskiego, władz szkoły, rodziców, grona pedagogicznego i 9 radnych. Głównym tematem posiedzenia było omówienie planów związanych z budową dwóch dodatkowych klas na terenie obecnej szkoły oraz rozwiązaniami dt. dalszej przyszłości tj. budowie nowej szkoły w tym rejonie lub dalszej rozbudowie istniejącej:

„P. Wójt Jak Żukowski powiedział, że w sprawie szkoły w Rzeplinie powstały różne plotki, chce je rozwiać, bo dzieci w szkole jest już 163, szkoła jest za mała, doszli do wniosku, że od września wybudują dwie dodatkowe klasy w sposób modułowy. Oglądali takie obiekty we Wrocławiu, Kątach Wrocławskich i taka decyzja zapadła. Jest to doraźne, jesteśmy po przetargach, 20 czerwca firma wchodzi, zakończenie 30 sierpnia, koszt 1587000 zł, 2 klasy. Jest to kwestia doraźna, zastanawiamy się nad budową szkoły, kwestia działki z zapleczem na boisko, aby spełniała potrzeby oświaty, należy się zwrócić do ministerstwa, aby dofinansowało. Potrzebne będą podłączenia do energetyki, wody Wójt przekazał rodzicom dzieci – do wglądu dokumentację i projekt.(…)

Wójt Jan Żukowski – moduły są rozwiązaniem doraźnym, teraz szukamy działki o pow. Około 1 ha.

Wójt Jan Żukowski- czy może na odcinku Rzeplin- Komorowice, ale w ciągu trzech miesięcy trzeba temat załatwić, 3 lata starał się o teren w Mędłowie.

Wójt Jan Żukowski- dziś jest początek czerwca, do 30 sierpnia maja być skończone moduły i podejmiemy wtedy kolejne decyzje.”

Po „podjęciu wspomnianych decyzji” Pan Wójt Jan Żukowski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani radna  Jadwiga Babij, jak i Pani Dyrektor Dorota Szemro Aleksandrowicz obiecali zgromadzonym spotkanie we wrześniu 2018r.

Protokół Komisji Oświaty z dnia 5 czerwca 2018r

I zapadła cisza… wybory, po wyborach i dalej cisza….brak działki, brak lokalizacji, brak koncepcji, brak wniosku o wspominaną w protokole dotację do Ministerstwa. Te niespełnione obietnice….

Przyszedł styczeń 2019r. i Rada Gminy otrzymała do wiadomości pełne troski pismo  Pani Dyrektor w sprawie dalszej przyszłości przepełnionej szkoły (przepełnionej, bo już w 2018r wiadomo było, że wybudowane moduły  nie rozwiążą problemów oświaty w Rzeplinie bo są za małe) :

Ale jest też niespodzianka, spotkania w sprawie rozbudowy czy też budowy szkoły nie ma, ale za to Pan Wójt Jan Żukowski na grudniowej sesji poinformował :

Pan Wójt Jan Żukowski(…)jest potrzebna świetlica w Rzeplinie, jesteśmy w trakcie opracowania dokumentacji projektowej. W Rzeplinie w szkole jest ponad 200 dzieci, nie ma tam pomieszczenia na występy czy spotkania, jest potrzeba budowy, będziemy szukać środków, czy Lidera, czy z innych źródeł.„- i tu jest i działka i pieniądze na projekt jak i pomysł na szukanie pieniędzy na realizację zastanawiające….a może lekcje w świetlicy? A może „przehandlowana” szkoła? Co jest ważne a co strategiczne?

Baja Bongo jak nic….

Komentarze