Gminy Zakład Gospodarki Komunalnej w Żórawinie poinformował o rozpoczęciu prac związanych z budową odcinka sieci wodociągowej o długości ponad 2 km Mnichowice – Turów.

Wykonywana sieć wodociągowa ma spinać istniejące sieci w celu poprawienia pracy układu sieci i dostawy wody wodociągowej dla miejscowości zasilanych ze stacji uzdatniania wody w Bratowicach, w szczególności dla miejscowości Turów i  Mędłów, które podobnie jak te zasilane z SUW w Żórawinie borykają się ze spadkami wody.

 

A co z miejscowościami zasilanymi ze Stacji Uzdatniania Wody z Żórawiny?

Miejmy nadzieję, że powstanie w końcu ten „mityczny” SUW Suchy Dwór projektowany i obiecywany od lat jako panaceum na brak wody i odciążający żórawińską instalację- jeszcze za poprzedniej kadencji Rady Gminy, na który już 2014 podobno był brany kredyt, który rozpłynął się w trakcie poprzedniej kampanii wyborczej – w sumie nic nowego, a o który  pytałam już w 2016 r. (Protokół z XIX sesji Rady Gminy Żórawina VII kadencji, która odbyła się w dniu 1 marca 2016r w Gminnym Centrum Kultury przy al. Niepodległości w Żórawinie)

„Radna Agnieszka Drapus ma pytanie, które dotyczy SUW w Suchym Dworze, w tym roku we wniosku klubu Dobra Rada ten punkt w załączniku budżetowym się nie znalazł, mamy duży wzrost mieszkańców, podwyżkę na wodzie, pan dyrektor nie zaprzeczy, że ma zgłoszenia, że na sieciach jest spadek ciśnienia, szczególnie w okresach letnich wody brakuje, co więc ze Stacją Uzdatniania Wody w Suchym Dworze.

(…)

Pan Bartłomiej Dytwiński powiedział, że projekt na Suchy Dwór jest zlecony- 40 tys zł netto, pan Wójt obiecał, że pozyskamy środki zewnętrzne na budowę tego SUW-u.

Mamy rok 2018 i ani słowa ani o rozpoczęciu inwestycji ani o obiecanych pozyskanych pieniądzach…a sytuacja z wodą bez zmian i tylko kolejne apele „do obywateli” jak z innej epoki „w sprawie racjonalnego korzystania z wody”…..

No cóż są ci lepsi i lepszejsi….

 

Komentarze