Odnosząc się do komentarza na facebooku, pod artykułem zorawina.info/informacje-odnosnie-budowanej-szatni-na-boisku-w-zorawinie/:

KS Żórawina W założeniu Państwa witryna ma służyć mieszkańcom, nie nam oceniać jak jest naprawdę, ale powyższy tekst jest bardzo poważną manipulacją. Mamy tu na myśli przede wszystkim podanie nieprawdziwej kwoty inwestycji. Autor stwierdził, że „Prace mają kosztować Gminę około 1 400 000 zł.”. Podana suma, jest kwotą NIEPRAWDZIWĄ !!! Gmina Żórawina partycypuje w kosztach w wysokości 520 000 zł , resztę wydatków inwestycyjnych 838 000 zł jest dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu ! Nie wiemy, czy stwierdzenie zawarte w Państwa tekście jest jedynie błędem wynikającym z niewiedzy dotyczącej szczegółów inwestycji, czy też celowym działaniem, które ma na celu zdyskredytowanie w oczach mieszkańców naszej Gminy działalności Klubu Sportowego Żórawina oraz wspierającego go Urzędu Gminy. Wierzymy, że nie ma tutaj złych chęci ze strony autorów, jednak stan zawarty w tekście na stronie „zorawina.info” zdecydowanie odbiega od rzeczywistości. W związku z tym apelujemy o zmianę fałszywych danych, na te, które przedstawiliśmy powyżej oraz o niemieszanie Stowarzyszenia do lokalnej polityki.

Odpowiedź zorawina.info:

zorawina.info Witam, dostaje informacje na kontakt@zorawina.info, nie jestem wstanie wszystkiego weryfikować, prowadzę zorawina.info po pracy. Z pewnością nie mam zamiaru dyskryminować Klubu Sportowego Żórawina, chciałbym go wręcz promować, potrzebuje tylko informacji. Sprawę wyjaśnię i opublikuje w poniedziałek część drugą z dokładnymi kwotami lub jeżeli to co napisałem jest nieprawdą – sprostowanie.

Więc sprawdziliśmy wszystko i wygląda dokładnie to tak:

Zgodnie z ogłoszeniem o wyniku przetargu jedynym inwestorem jest Gmina Żórawina, to gmina ogłosiła przetarg, rozstrzygnęła i wybrała wykonawcę, z którym podpisała umowę ma kwotę 1 359 790,55 zł i to gmina tą kwotę zapłaci zgodnie z podpisana umową.
Poniżej link do ogłoszenia o wyniku przetargu
http://www.przetargi.egospodarka.pl/319526_Budowa-budynku-zaplecza-boiska-sportowego-wraz-z-niezbedna-infrastruktura-techniczna-przy-ul-Wroclawskiej-w-Zorawinie-dz-nr-128-1-128-3-obreb-Zorawina_2015_2.html

I z pewnością , po rozliczeniach częściowych i całkowitych robót otrzyma pózniej, po jakimś czasie dotację, o której mowa
http://www.gminazorawina.pl/aktualnosci/rozpoczeto-budowe-nowej-szatni-sportowej-w-zorawinie

Jednak to nie wpływa na koszt prowadzonej inwestycji, koszt pozostaje ten dam czyli 1 359 790,55 zł.

Co ciekawe zgodnie z dokumentami ze specyfikacji zamówienia w zakres robót wykonawcy  nie wchodzi zagospodarowanie terenu zewnetrznego (chodnik, parking, wywóz ziemi, osłona śmietnikowa itp-pkt 6).
odpowiedzi na zapytania wykonawców
Czy to oznacza jeszcze większe koszty? Na pewno nie mniejsze niż pisałem.

Komentarze