W Żórawinie przy ulicy Niepodległości 2 mapa ma powstać firma, która segreguje folię ze śmieci i przetwarza na granulat foliowy.

Według dokumentów gminnych, poproszono firmę o zrobienie badania oddziaływania środowiskowego, ponieważ podejrzewa się znaczące negatywne oddziaływanie na środowisko, firma oczywiście chce się z tego wykręcić i otworzyć zakład bez tego.

Zastanawiam się czemu inwestorzy z toksycznymi biznesami ciągle uderzają do Żórawiny, najpierw była ferma norek, została obalone, trochę czasu minęło i znowu biznes z plastikiem i to jeszcze w centrum Żórawiny na przeciwko gminy.
Dlaczego firma IRECYCLE Marco Mokrzycki nie otworzy tego biznesu u siebie w Lubinie, tam gdzie zarejestrowana jest firma – mapa tylko chce zatruwać życie z dala od swojego domu.

Podsumowując widać że będzie kolejna afera jak z fermą norek. Czekamy na reakcję Wójta, mamy nadzieję że nie dopuści do tego.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Żórawiny na spotkanie w przyszły wtorek tj. 14.06.2016 o godzinie 19:00 do Gminnego Centrum Kultury przy al. Niepodległości 6 w Żórawinie

Komentarze