Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeplinie zapraszają na „Dzień Otwarty w OSP Rzeplin”. To już w sobotę 25 sierpnia br. od godziny 15.00 do 20.00 na terenie remizy.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla tej młodszej i starszej młodzieży a wszystko po to by zapoznać z ciężką ale dającą mnóstwo satysfakcji pracą Strażaka Ochotnika i przekonać przyszłych Druhów do wstąpienia w szeregi OSP Rzeplin.

JAK ZOSTAĆ STRAŻAKIEM OSP !

Być strażakiem to nie tylko gaszenie pożarów.To wyjazdy do wypadków samochodowych, udzielanie pierwszej pomocy, cenne lekcje pracy zespołowej i wiele wiele innych…To również praca dla społeczeństwa,godne reprezentowanie jednostki podczas zawodów a także podczas uroczystości religijnych i społecznych.To pomoc bliźniemu w codziennych trudnościach,to dbanie o majątek i dobro jednostki a także dawanie dobrego przykładu innym w życiu codziennym.
Kandydat do służby w Ochotniczej Straży Pożarnej powinien :
• zgłosić się do OSP Rzeplin

,
• być gotowym aby nieść pomoc innym w różnym czasie i warunkach,
• być chętnym do współpracy i wykonywać rozkazy dowódcy,
• mieć skończone 18 lat i dobrą kondycję psychiczną, fizyczną i zdrowotną,

Podczas festynu strażacy będą zapoznawać z codzienną pracą . Będzie można samemu sprawdzić warunki panujące w zadymionym pomieszczeniu, pokażą jak poradzić sobie z pożarem w kuchni. W punkcie medycznym będą prowadzone szkolenia pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Podczas trwania wydarzenia czeka mnóstwo innych konkursów, dmuchany zamek i zjeżdżalnia dla najmłodszych,zawody strażackie FCC (fire combat challenge) dla rodzin…..

A po godz. 20:00 zabawa taneczna !!!

Komentarze