Gmina Żórawina podała informacje dotyczące rekrutacji do publicznego przedszkola, oddziałów przedszkolnych i do klas I w szkołach podstawowych w Gminie Żórawina na rok szkolny 2018 /2019.

Szczegóły w linku:

 

 

Do Rady Gminy wpłynęło także pismo w sprawie kontynuowania projektu szkolenia sportowego  na lata 2018/2019 i 2019/2010 w funkcjonującym obecnie oddziale sportowym na lata szkolne dla przyszłych klas 7 i 8 oraz utworzenia w roku szkolnym 2018/2019 oddziału sportowego z programem szkolenia lekka atletyka w Szkole Podstawowej w Żórawinie. W uzasadnieniu wniosku czytamy, iż zaplecze sportowe, jakim obecnie dysponuje Gmina, ze szczególnym uwzględnieniem nowego boiska lekkoatletycznego, stwarza idealne warunki do sportowego szkolenia uczniów.

Dodatkowe koszty prowadzenia jednego oddziału klasy sportowej jakie poniosła Gmina Żórawina w latach poprzednich przedstawiamy poniżej :

Sporo jak na taką małą gminę…Ale czy biedną? RG jeszcze duma, uchwałę należy podjąć do końca lutego.

Pozostali ratują się jak mogą a więc:

Rada Rodziców z Publicznego przedszkola w Żórawinie organizuje zbiórkę funduszy na wymianę nawierzchni na placu zabaw w przedszkolu, ponieważ obecna stwarza zagrożenie epidemiologiczne dla dzieci a także wnoszony piasek do sal i korytarzy niszczy posadzki i wyposażenie w przedszkolu.

Rada Rodziców z Wilczkowa organizuje bal charytatywny a uzyskane środki finansowe mają zostać przeznaczone na doposażenie szkoły.

Budowa budynku szatni rodem z Muzeum Sztuki Współczesnej w Żórawinie kosztowała 1,5 mln złotych, budżet na lata 2018 oraz 2019 zakłada budowę świetlicy wiejskiej w Krajkowie (około 200 mieszkańców) także za 1,5 mln. Trochę to dziwne , że w tak bogatej Gminy nie stać na współfinansowanie bezpiecznej nawierzchni w jedynym przedszkolu publicznym w Gminie czy kupna części wyposażenia w szkole. Widocznie są inne priorytety.

Całe szczęście, że są RODZICE, którzy ratują sytuację.

W tym roku w budżecie gminy została zabezpieczona kwota 1 mln złotych na kupno kontenerów dla Szkoły Podstawowej w Rzeplinie, która od kilku semestrów ma problemy lokalowe. Owe kontenery mają ratować sytuację na dzień dzisiejszy co podkreśla NASZA WŁADZA w NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE. Po lekturze kilku artykułów, gdzie jest opisana taka  „tymczasowa rozbudowa szkoły czyli kontenery”, z różnych miejsc w Polsce wynika, że kontenery są rozwiązaniem tymczasowym, na 2 lata, do czasu wybudowania prawdziwych murów. A u nas? ?? Będzie już na wieki wieków? 

Czy to słuszna decyzja? Czy w obrębie, w którym przyrost mieszkańców jest z miesiąca na miesiąc coraz większy to dobre i wystarczające rozwiązanie? ZA TAKĄ KASĘ?  Stan techniczny obecnego budynku w Rzeplinie też nie jest najlepszy.

Na BIPie Gminy nie ma ogłoszonego jeszcze przetargu na kupno kontenerów, na razie zlecono badania geologiczne. Cieszymy się  z tej dbałości o szczegóły,bo w SP Żórawina widocznie nie zlecono badań przy stawianiu blaszka służącego za szatnię, widocznie źle osiadł bo rynna wylądowała na szczycie i leje się, oj leje po ścianie i nie tylko. No ale szczyt to szczyt.

A  może czekamy na zrzutkę albo bal w Rzeplinie by kupić te kontenery?
Grunt to priorytety- co widać już na BIP-ie.

 

Komentarze