Już wkrótce, za niespełna tydzień wybierzemy nowe władze gminy, powiatu i sejmiku województwa.

Kandyduję ponownie do Rady Powiatu Wrocławskiego. W trakcie czteroletniej kadencji pracowałem w komisji Transportu, dróg i komunikacji. Z mojej inicjatywy i dzięki wsparciu mieszkańców Żórawiny, znacząco zmniejszyliśmy transport ciężarowy przez Żórawinę (zakazy przejazdu w określonych godzinach i w nocy). W ramach programu „Bezpieczna Droga” wraz z włodarzami gmin z pomocą Rady Powiatu powstały chodniki. To również z mojej inicjatywy powstało kilka wyniesionych przejść, co znacząco zwiększyło bezpieczeństwo mieszkańców w tych miejscowościach. Na tę chwilę pozostało jeszcze kilka miejsc, które już są w planie wykonania tychże wyniesionych przejść.

Uczestniczyłem także w pracach komisji Promocji, rozwoju i współpracy zagranicznej. W ramach działań w tej komisji największym moim sukcesem był pomysł na Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powiecie Wrocławskim dla uczniów nowych klas 7, promocja turystyki rowerowej oraz wiele spotkań, które promowały Powiat Wrocławski.

Za priorytetowe zadania Rady Powiatu Wrocławskiego w nowej kadencji uważam remonty i budowę dróg powiatowych, budowę, przy ścisłej współpracy z gminami, ciągów pieszo-rowerowych, wspieranie i rozwój szkół zawodowych i średnich, program Bliżej Mieszkańca (dyżury Radnych w Starostwie i Gminach), promocję atrakcji turystycznych w regionie, integracyjne spotkania mieszkańców powiatu.

Proszę o oddanie głosów na listę nr.10 , to strzał w dziesiątkę. Pozdrawiam i do zobaczenia po wyborach.

Miłosz Szczurowski

Komentarze