Cytując Pana Posła Przemysława Czarneckiego przypuszczamy, że sprawa jest pewna:

Już niebawem wejdzie pod obrady Sejmu projekt Ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw. Mieszkańcy Żórawiny nie będą mieli się już czego obawiać. Dziękuję za owocną współpracę ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki.

Projekt ustawy dotyczący radykalnych zmian praw zwierząt przygotował Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt. Z rozmów oraz wywiadów wszystko wskazuje na to, że projekt otrzyma wsparcie od partii rządzącej.

– W naszym kraju dzieją się rzeczy barbarzyńskie, a niektórzy z zewnątrz traktują Polskę jako kraj, gdzie wszystko można, chociaż w ich krajach tego nie można. Trzeba z tym skończyć – stwierdził Jarosław Kaczyński w rozmowie z Radiem Łódź.

Planowane zmiany będą przełomowe. Projekt zakłada m.in. zakaz trzymania psów na łańcuchach, hodowli zwierząt futerkowych i wykorzystywania czworonogów w cyrkach. Wyższe mają być też kary za znęcanie się nad zwierzętami.

Podziękowania należą się również Miłoszowi Szczurowskiemu, który zabiegał w Biurze Poselskim Przemysława Czarneckiego o projekt takowej uchwały.

Komentarze