Otrzymaliśmy odpowiedź Pana Radnego Marka Kraśnego na pismo Wójta Gminy Żórawina, publikujemy więc:

Szanowni Mieszkańcy Gminy,

Panie Wójcie,

odnośnie  pisma UG.org.0006/24,2017  z poprawką ręczną numeru na 26 z dnia 25 lipca 2017r. Ja rozumiem, iż Pan Wójt nie bierze urlopu i nigdy nie odpoczywa, ale robi to za stosowną pensję a nie społecznie jak radni. Rozumiem również, że Pan Wójt tak ciężko pracuje, iż nie jest wstanie udzielić w terminie odpowiedzi na moje pytania o dostęp do informacji publicznej złożone 07/07/2017 a dotyczące  budowy chodnika w Bogunowie. Rozumiem również iż zapracowany wójt „nie rozumie moich intencji” (nie pierwszy raz) . Wszak inicjatywa i  konieczność   budowy chodnika w Bogunowie dla bezpieczeństwa ludzi, przy współdziałaniu ze starostą, radną powiatową, częścią radnych Gminy Żórawina i mieszkańcami są naprawdę trudne do zrozumienia .
Podobnie jak mnie trudno jest zrozumieć czemu nagle sprawa chodnika nabiera u Wójta takiej wagi – wszak projekt tworzony przez ponad 6 miesięcy otrzymał pozytywne uzgodnienia w dniu 21.06/2017 pismo nr SP-DT.7111.42.1.2017.TW,  apel mieszkańców był 5 lipca, a środki finansowe były zapewnione w budżecie .
No chyba, że nagle okazało się, iż można przywrócić stare dobrze znane tory działania rady bo ktoś tam za 300 zł dodatku do diety (30 srebrników ?) lub dla możliwości wpisania sobie w CV tytułu Przewodniczący Rady …

Cóż, powody tak pilnego zwołania sesji pozostawiam do rozważenia mieszkańcom gminy.

Radny Gminy Żórawina 
Marek Kraśny

A tu malutki przegląd cytatów wypowiedzi z protokołów sesji dla lepszego odczucia klimatu:

„Radny Paweł Wójcik pogratulował wyboru na Wiceprzewodniczącego Rady, powiedział, że teraz radny będzie mógł tak organizować pracę Rady i Komisji, że będzie mógł się wywiązać ze swoich przedwyborczych deklaracji, będzie mógł się zrzec swojej diety, tak, jak to obiecywał. Trzyma kciuki, życzy zdrowia.(Protokół Nr XXVII/2016z XXVII sesji Rady Gminy Żórawina VII kadencji, która odbyła się w dniu 30 listopada 2016r).(przypis redakcji: Wiceprzewodniczacym RG został Pan Radny Piotr Żelazo).”

„Radny Paweł Wójcik w poniedziałek pan przewodniczący powiadomił radnych o wznowieniu sesji 13- go o 8, 30. a we wtorek pan wiceprzewodniczący, że 12-go o 14, 30. Winnym zaistniałej sytuacji jest w ocenie radnego jest niestety proboszcz z Żórawiny, który tak nieszczęśliwie zaplanował wizytę duszpasterską u naszego pana wiceprzewodniczącego, że akurat miałby być jutro, kiedy miała być wznowiona sesja. To świetnie się składa, że pan wiceprzewodniczący tak zaczyna organizować pracę rady, że będzie mógł zrezygnować z tej diety, o której tak głośno mówił w czasie kampanii przedwyborczej. (Protokół Nr XXVIII/1/2017 z dnia 12 stycznia 2017)”

Ciekawe jak Pan Radny Paweł Wójcik będzie głosował (członek Klubu Dobra Rada)? Czyżby przestał mu przeszkadzać ten fakt, który wspominał przy każdej okazji?

ALE TO PIKUŚ przy TYM:

„Wójt Jan Żukowski powiedział, że też spotka się panem Marszałkiem, i powie, jakiego ma pracownika Urzędu Marszałkowskiego.
Wiceprzewodniczący Rady Piotr Żelazo prosi, by go nie zastraszać

Wiceprzewodniczący Rady Piotr Żelazo powiedział: „panie wójcie, pan tu mówi, jak się inni zachowują, proszę mnie kolejny raz nie zastraszać, że pan się spotka, albo coś powie mojemu pracodawcy. Jestem radnym i jestem tak samo chroniony jak inni radni prawem i proszę też się liczyć ze słowami i proszę mnie nie zastraszać, ja o to proszę. Ja pana nie zastraszałem niczym.”Protokół Nr XXVIII/1/2017 z dnia 12 stycznia 2017r.

Strach się bać….

POZOSTAWIAM OCENIE CZYTELNIKOM……..

Komentarze