Obserwując ostatnio nasilający się ruch rowerowy z Wrocławia do Żórawiny, zastanawiam się co jako mieszkaniec mógłbym zrobić, aby zrealizować pomysł stworzenia drogi rowerowej wzdłuż naszej rzeczki ślęzy. Wójt gminy Żórawina dostał propozycję bezpłatnego przejęcia pasa nieruchomości pod budowę takowej drogi. Z tego co widzę z funpage’a Karwian radni gminni nie podjęli tej uchwały. Moje pytanie dlaczego ? Bo trzeba będzie coś zrobić co da realną promocję gminy ?
Myślę, że jak będzie nas więcej (myślę o https://www.facebook.com/zorawina.info/) uruchomię elektroniczną petycję, aby mieć z czym iść do Wójta Żórawiny.

Szanowni Państwo,
Dzisiaj otrzymałam informację, że Komisja Rolnictwa Rady Gminy Żórawina podjęła wniosek o ściągnięciu z obrad wtorkowej sesji projektu uchwały dotyczącej przejęcia NIEODPŁATNEGO przejęcia nieruchomości pod budowę ciągu pieszo-rowerowego Komorowice-Karwiany-Wrocław.
Moim zdaniem jest to TORPEDOWANIE inwestycji, o którą starali się mieszkańcy Komorowic , Karwian i władze Gminy Żórawina od lat. Brak zgody Rady Gminy na przejęcie tej nieruchomości spowoduje, iż tej inwestycji nie będzie.
Proszę o Państwa interwencję i napisanie emaila poniższej proponowanej treści (może być inna):
Proszę radnych Rady Gminy Żórawina o podjęcie Uchwały w sprawie wyrażenia zgody na NIEODPŁATNE nabycie prawa własności do nieruchomości niezabudowanej położonej w obrębie Karwiany-Komorowice gm. Żórawina (działka nr 254 o pow 0.55ha).
Przejęcie nieruchomości pozwoli w przyszłości na budowę ciągu pieszo-rowerowego co umożliwi udrożnienie i wzbogacenie lokalnych sieci komunikacyjnych łączących Komorowice i Karwiany z Wrocławiem. Będzie też stanowić atrakcję rekreacyjno-turystyczną dla trzech gmin -Wrocławia, Żórawiny, Kobierzyc, promocję Gminy Żórawina. Realizacja tej inwestycji zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników lokalnych dróg.
i wysłanie na podane adresy:
stanislaw.juzyszyn@gminazorawina.pl ; urzad@zorawina.pl
lub kontakt telefoniczny z Biurem Rady Gminy 713814163 i rozmowę z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Stanisławem Juzyszynem
SESJA RADY GMINY ŻÓRAWINA WTOREK 26.01.2016r.
o godz. 14:30
Proszę o obecność mieszkańców zainteresowanych tą inwestycją, nie możemy pozwolić, by ta inwestycja nie była realizowana.
Każde przesunięcie czasowe oddala nas od jej realizacji.
W załączniku Projekt Uchwały
Agnieszka Drapus (radna)

12540581_1703020773244774_8846182797254844606_n

Komentarze